Hakkımızda

Türkiye’de en yeni üretim teknolojileri üzerine kurulumunu gerçekleştiren, Milat Çikolata ve Şekerleme San ve Tic. Ltd. Şti Hediyelik, Atıştırmalık ve Dökme Ürün Kategorilerin de faaliyet göstermektedir. Kurulduğu günden bu yana üstün hammadde kalitesi ile ustalığı bir araya getirerek titizlikle tüketici karşısına çıkmaktadır. Gimdes Helal Sertifikası ve İyi Üretim Uygulamaları çerçevesinde Yenibosna İstanbul’ da bulunan çikolata üretim tesisi, ofisleri ve depolama alanı ile 3000m2 kapalı alanda hizmet vermektedir.

Üretim hattı ve ürün yelpazesi her geçen gün artan Milat Çikolata Prime Life, Vilux, My Gift, Miss You, Fixbon, My Miss ve Chocololly markaları ile sektör de yerini almıştır. Çikolata üretiminin yanı sıra paketleme bölümünde bulunan 40 kişilik kadrosu ile hijyen ve iyi üretim uygulamalarının gerekliliği olan yetkinlik sertifikalarına sahiptir.

İnovasyon ve müşteri taleplerini takip eden firma, bugün 15 ülkeye ihracat yapan ve Türkiye’de 50 ilde bayisi bulunan bir marka olarak geleceğe yatırım yapmaya devam etmektedir. Ayrıca , firmamız yurtiçi ve yurtdışı birçok gıda fuarına katılım sağlamaktadır.

Firma ismimizden de anlaşılacağı üzere çikolata ürünlerinde MİLAT yapmak ilkesi ve hedefi ile geçmiş 20 yıllık pazarlama ve satış tecrübemizi de birleştirerek damak zevkinde MİLAT yapmak ilk hedefimiz.

Çikolata’da Milat